Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
23.02.2024
piątek
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Akademia Gastrony
Jak nakarmić majówkowicza?


Przed nami długi weekend. Dla wielu Polaków to okazja do wyjazdu na urlop. O ile restauratorzy w nadmorskich czy górskich kurortach mogą zacierać ręce, o tyle ci z dużych miast spodziewają się mniejszego ruchu. Podajemy 3 przepisy jak zachęcić do odwiedzin gości spędzających majowy weekend w domu.

Myśl i działaj lokalnie

Każdy region ma swoją odmienną kuchnię, której specjały szczególnie smakują mieszkańcom i stanowią atrakcję dla ewentualnych turystów. W czasie dni wolnych warto postawić na takie dania w menu. W ten sposób możemy zjednać sobie zarówno lokalną społeczność, jak i przybywających do miasta turystów. Czasem nawet drobne akcenty mogą nadać restauracji lokalnego charakteru, przez co zyskają w oczach osób przyjezdnych.

Ponadto w okresie wiosennym i letnim w miastach często organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy artystyczne. Festyny, festiwale czy nawet pikniki osiedlowe mogą być dobrą formą kontaktu z nowymi klientami. Warto więc zapoznać się z kalendarzem wydarzeń w mieście i przygotować ofertę cateringową, z której będą mogli skorzystać ich uczestnicy. – Promocja uwzględniająca np. darmowy dowóz na miejsce takich imprez może przynieść korzyści zarówno restauratorom, jak i organizatorom – mówi Anna Muras, prezes zarządu UpMenu. – Ci pierwsi mogą liczyć na dodatkowe zamówienia, natomiast drudzy – na lepszą frekwencję. Warto także pomyśleć o wzajemnej promocji. Plakaty informujące o wydarzeniu mogą pojawić się w restauracji, natomiast ulotki zawierające menu lokalu, udostępniane będą w trakcie wydarzeń.

Nie przyszedł gość do restauracji, restauracja przyjdzie do niego

Zbliżający się weekend oraz nadchodzący okres wakacyjny to świetna okazja do podjęcia nowych inwestycji. Wiosną i latem warto wyjść z ofertą do gości, którzy w tym czasie chętniej przebywają na świeżym powietrzu niż w zamkniętych pomieszczeniach. Food trucki cieszą się w Polsce rosnącą popularnością, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Organizowane są specjalne festiwale, na których odwiedzający mogą przekonać się, jakie specjały może zaoferować lokal na kółkach. Moda na taką formę gastronomii przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie street food dzięki swojej popularności stał się silną konkurencją dla tradycyjnych restauracji.

W nowym trendzie warto jednak dostrzec nie tylko zagrożenia, ale także nowe możliwości. Zainwestowanie w food truck oferujący uproszczone menu może być doskonałym uzupełnieniem oferty restauracji. Dzięki niemu możliwe jest znaczne powiększenie zasięgu oddziaływania, bowiem bez trudu dotrzemy do uczestników wydarzeń kulturalnych czy koncertów, o których była mowa wcześniej. Ponadto food truck może stać się doskonałą wizytówką lokalu.

Wykorzystuj okazje

W czasie, gdy spodziewamy się mniejszego ruchu szczególny nacisk powinniśmy położyć na techniki up-sellingowe i cross-sellingowe, które pozwalają uniknąć strat mimo niższej liczby gości. Takie zabiegi mają największą szansę skuteczności w przypadku gości nowych i niezdecydowanych, a więc w dużej mierze także turystów odwiedzających restauracje w czasie wyjazdów. – Bardzo ważną rolę w działaniach tego typu odgrywają kelnerzy i barmani, dlatego warto zadbać o stan ich wiedzy na temat menu restauracji oraz możliwości łączenia poszczególnych pozycji z karty – przypomina Anna Muras z UpMenu. – Gdy klienci się wahają, obsługa powinna wiedzieć, które dania polecić oraz wskazać dodatki, które będą do nich pasować. Najważniejsze jest jednak wyczucie oraz ciągła świadomość właściwego celu – zadowolenia klienta, a nie jak najwyższego zysku.

Warto także pamiętać o narzędziach usprawniających sprzedaż w Internecie. Systemy do zamawiania jedzenia bezpośrednio ze strony restauracji dają możliwość przygotowania specjalnych ofert oraz podpowiedzi zakupowych. Dzięki nim restauratorzy mogą wskazywać najciekawsze pozycje z menu każdemu klientowi, który odwiedzi serwis internetowy lokalu.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000