Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Sprawdź, jak zapew...
Miętowe orzeźwieni...
Piwo na talerzu
Warzywa sezonowe
Ziarenka maku
Pyszne steki z gri...
Parzenie kawy
Fakty i mity na te...
Owoce w diecie
Energetyczne smako...
Wołowina wg Grzego...
Jak zdrowo grillow...
Mniej soli na zdro...
Rabarbar
Jak nakarmić majów...
Sezon na grilla
Grillowanie w styl...
Niebezpieczny glut...
Moda na zupę trwa
Wielkanocny żurek
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
HRC Serwis
Gorbi
Manitowoc Foodservice
Tableart Tomasz Miszcz...
Dora Metal
Convotherm
Lunch24.pl
Watersystem
Robot - Coupe
Espiga
Artykuły spożywcze
Iglotex
Stówka - Pizzola
Belgium`s Best
Menos
ABC Espresso
Caffetea
Sokołów
Nektar Natura
Uzdrowisko Wysowa S.A....
Barry Callebaut
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Akademia Gastrony
Jak nakarmić majówkowicza?


Przed nami długi weekend. Dla wielu Polaków to okazja do wyjazdu na urlop. O ile restauratorzy w nadmorskich czy górskich kurortach mogą zacierać ręce, o tyle ci z dużych miast spodziewają się mniejszego ruchu. Podajemy 3 przepisy jak zachęcić do odwiedzin gości spędzających majowy weekend w domu.

Myśl i działaj lokalnie

Każdy region ma swoją odmienną kuchnię, której specjały szczególnie smakują mieszkańcom i stanowią atrakcję dla ewentualnych turystów. W czasie dni wolnych warto postawić na takie dania w menu. W ten sposób możemy zjednać sobie zarówno lokalną społeczność, jak i przybywających do miasta turystów. Czasem nawet drobne akcenty mogą nadać restauracji lokalnego charakteru, przez co zyskają w oczach osób przyjezdnych.

Ponadto w okresie wiosennym i letnim w miastach często organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne czy artystyczne. Festyny, festiwale czy nawet pikniki osiedlowe mogą być dobrą formą kontaktu z nowymi klientami. Warto więc zapoznać się z kalendarzem wydarzeń w mieście i przygotować ofertę cateringową, z której będą mogli skorzystać ich uczestnicy. – Promocja uwzględniająca np. darmowy dowóz na miejsce takich imprez może przynieść korzyści zarówno restauratorom, jak i organizatorom – mówi Anna Muras, prezes zarządu UpMenu. – Ci pierwsi mogą liczyć na dodatkowe zamówienia, natomiast drudzy – na lepszą frekwencję. Warto także pomyśleć o wzajemnej promocji. Plakaty informujące o wydarzeniu mogą pojawić się w restauracji, natomiast ulotki zawierające menu lokalu, udostępniane będą w trakcie wydarzeń.

Nie przyszedł gość do restauracji, restauracja przyjdzie do niego

Zbliżający się weekend oraz nadchodzący okres wakacyjny to świetna okazja do podjęcia nowych inwestycji. Wiosną i latem warto wyjść z ofertą do gości, którzy w tym czasie chętniej przebywają na świeżym powietrzu niż w zamkniętych pomieszczeniach. Food trucki cieszą się w Polsce rosnącą popularnością, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Organizowane są specjalne festiwale, na których odwiedzający mogą przekonać się, jakie specjały może zaoferować lokal na kółkach. Moda na taką formę gastronomii przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie street food dzięki swojej popularności stał się silną konkurencją dla tradycyjnych restauracji.

W nowym trendzie warto jednak dostrzec nie tylko zagrożenia, ale także nowe możliwości. Zainwestowanie w food truck oferujący uproszczone menu może być doskonałym uzupełnieniem oferty restauracji. Dzięki niemu możliwe jest znaczne powiększenie zasięgu oddziaływania, bowiem bez trudu dotrzemy do uczestników wydarzeń kulturalnych czy koncertów, o których była mowa wcześniej. Ponadto food truck może stać się doskonałą wizytówką lokalu.

Wykorzystuj okazje

W czasie, gdy spodziewamy się mniejszego ruchu szczególny nacisk powinniśmy położyć na techniki up-sellingowe i cross-sellingowe, które pozwalają uniknąć strat mimo niższej liczby gości. Takie zabiegi mają największą szansę skuteczności w przypadku gości nowych i niezdecydowanych, a więc w dużej mierze także turystów odwiedzających restauracje w czasie wyjazdów. – Bardzo ważną rolę w działaniach tego typu odgrywają kelnerzy i barmani, dlatego warto zadbać o stan ich wiedzy na temat menu restauracji oraz możliwości łączenia poszczególnych pozycji z karty – przypomina Anna Muras z UpMenu. – Gdy klienci się wahają, obsługa powinna wiedzieć, które dania polecić oraz wskazać dodatki, które będą do nich pasować. Najważniejsze jest jednak wyczucie oraz ciągła świadomość właściwego celu – zadowolenia klienta, a nie jak najwyższego zysku.

Warto także pamiętać o narzędziach usprawniających sprzedaż w Internecie. Systemy do zamawiania jedzenia bezpośrednio ze strony restauracji dają możliwość przygotowania specjalnych ofert oraz podpowiedzi zakupowych. Dzięki nim restauratorzy mogą wskazywać najciekawsze pozycje z menu każdemu klientowi, który odwiedzi serwis internetowy lokalu.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Artek Lunch24.pl Manitowoc Foodservice Convotherm Fondis M&M Gastro Na Lunch 007Gastro.pl Winterhalter Gastronom Polska M. Ferber Wypożyczalnia Sprzętu Cateringowego Demi Co. HellCold Voigt Steinberg RM Gastro Caffetea Zakłady Chemiczne EmiChem P.P. Gorbi Tech - Prim Espiga Mazowiecka Grupa Szkoleniowo – Doradcza Iguana - Gastro Cryogen Gaspol LMS Online Sp. z o.o. RATIONAL Sp. z o.o. Belfood Barson Iglotex
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000